XXXIII Niedziela Zwykła – 17 listopada 2019r.

1). W dzisiejszą niedzielę przypada ustanowiony przez papieża Franciszka – III Światowy Dzień Ubogich. Po Mszy Św. o godz. 16.00 wspólnota postulantów wraz z młodzieżą, powtórzy przedstawienie o naszych męczennikach z Peru o błogosławionych: Zbigniewie Strzałkowskim i Michale Tomaszku, które wykonali w czasie „Nocy Świętych” w kościele garnizonowym. Zapraszamy!

2). W poniedziałek 18 grudnia o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie katechetyczne z dziećmi przygotowującymi się do I Komunii Św.

3). W czwartek 21 listopada w święto Ofiarowania NMP; swoje imieniny obchodzi o. Janusz Wejman. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w jego intencji, w tym dniu o godz. 9.00. Zapraszamy.

4). W najbliższą sobotę: 23 listopada odbędzie się u nas Zjazd Ministrantów naszej zakonnej Prowincji. Gościć będziemy delegacje ministrantów z parafii, które znajdują się na terenie naszej Prowincji Gdańskiej. W tym dniu, nie będzie adoracji Najśw. Sakramentu w godz. od 10.00 do 13.00; kościół będzie zajęty przez ministrantów.

5). W Centrum Edukacyjno – Formacyjnym w Gnieźnie przy ul. Seminaryjnej 2 w najbliższym czasie odbędzie się w dniach: 22 – 24 listopada Sesja Medytacji Chrześcijańskiej – „Tęsknota za Obecnością” oraz w dniach: 29 listopada – 1 grudnia rekolekcje dla osób, które utraciły dziecko, pod hasłem: „Mrok żałoby i światło nadziei”. Dalsze informacje na plakacie na tablicy ogłoszeń.

6). W przyszłą niedzielę 24 listopada przypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata, która kończy okres zwykły i rok liturgiczny w kościele.

7). Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży oraz Stowarzyszenie Młodzieży Wiosło organizują coroczne rekolekcje dla Młodych „Dni Radości”, których program oparty jest na rytmie dni z Taize. Spotkanie odbędzie się w Gnieźnie w dniach 22-24 listopada, pod hasłem „IDŹCIE Z RADOŚCIĄ”.  Szczegółowe informacje oraz zapisy na stronie internetowej (www.ddmgniezno.pl;) i Facebooku duszpasterstwa młodzieży.

8). Kronika żałobna:
W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
• Śp. Jerzy Kania

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie………..