XXXII Niedziela Zwykła – 10 listopada 2019r.

1). Dzisiejsza niedziela to Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. W tym roku pomagamy mieszkańcom Sudanu Południowego. Po mszach św. zbieramy ofiary do puszek na fundusz organizacji: „Kościół w potrzebie”.

2). W poniedziałek 11 listopada w liturgiczne wspomnienie Św. Marcina z Tours przypada nasze Święto Narodowe – 101 Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Program uroczystości w naszym mieście znajduje się na wywieszonym plakacie. Uroczystej Mszy Św. o godz. 9.30 w Bazylice Prymasowskiej będzie przewodniczyć J. Em. Ks. Abp Wojciech Polak – Prymas Polski. Po jej zakończeniu na placu Prymasa Mikołaja Trąby odbędą się specjalne akcje i konkurs, których finał odbędzie się na gnieźnieńskim Rynku. W programie obchodów odbędzie się także koncert i wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Szczegóły na plakatach oraz stronie internetowej Archidiecezji i miasta. Pamiętajmy w modlitwie o naszej Ojczyźnie – Matce, modląc się o jedność i zgodę wśród wszystkich Polaków.

3). W przyszłą niedzielę 17 listopada przypada ustanowiony przez papieża Franciszka, III Światowy Dzień Ubogich. Po Mszy Św. o godz. 16.00 wspólnota postulantów wraz z młodzieżą, powtórzy przedstawienie o naszych męczennikach z Peru o błogosławionych: Zbigniewie Strzałkowskim i Michale Tomaszku, które wykonali w czasie „Nocy Świętych” w kościele garnizonowym. Zapraszamy!

4). W Centrum Edukacyjno – Formacyjnym w Gnieźnie przy ul. Seminaryjnej 2 w najbliższym czasie odbędzie się w dniach: 22 – 24 listopada Sesja Medytacji Chrześcijańskiej – „Tęsknota za Obecnością” oraz w dniach: 29 listopada – 1 grudnia rekolekcje dla osób, które utraciły dziecko, pod hasłem: „Mrok żałoby i światło nadziei”. Dalsze informacje na plakacie na tablicy ogłoszeń.

5). W związku z czwartkowym spotkaniem rejonowym dla kapłanów naszej archidiecezji, kancelaria parafialna będzie nieczynna w czwartek, a wyjątkowo czynna w piątek: od 10.00 do 12.00.

6). Kronika żałobna:
W minionym tygodniu odeszła do wieczności:
• Śp. Zofia Wesołowska

Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie………..