XXX Niedziela Zwykła – 27 października 2019r.

1). Komunikat o. Tomasza Ryłko – wikariusza prowincjalnego – odczytać.

2). Z racji dzisiejszej rocznicy Poświęcenia naszego Kościoła, pamiętajmy o naszej wspólnej trosce i odpowiedzialności za duchowy i materialny Kościół, który razem tworzymy oraz że jest to miejsce modlitwy i naszego wspólnego spotkania z Bogiem zwłaszcza w sakramentach, które tutaj sprawujemy i przyjmujemy! Wszystkim wspierającym duchowo i materialnie nasz Kościół i Klasztor składamy serdeczne – Bóg zapłać!

3). Trwa miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. W tygodniu odprawiamy o godz. 17.30; a w niedziele o godz. 15.30. Zapraszamy na nie dorosłych, młodzież i dzieci oraz zachęcamy do jego odmawiania w naszych domach.

4). Wspólnota ministrantów wraz z Br. Grzegorzem sprzedaje pod chórem znicze nagrobne z wkładami olejowymi. Dobrowolna Ofiara. Zachęcamy do ich zakupu!

5). W czwartek 31 października br. o godz. 20.00 w Kościele Garnizonowym po raz kolejny odbędzie się „Noc Świętych” w czasie której nastąpi przedstawienie o naszych męczennikach z Peru autorstwa o. Rafała – magistra postulatu a w wykonaniu Braci Postulantów. Po przedstawieniu procesja z relikwiami Świętych do naszego kościoła i zakończenie nabożeństwem eucharystycznym. Zapraszamy!

6). W tym tygodniu w Liturgii – w poniedziałek przypada święto Św. Szymona i Judy Tadeusza – Apostołów. W piątek 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy św. będzie następujący: 7.00; 8.30; 10.00; 11.30 i 18.00. Uwaga – nie będzie Mszy o godz. 16.00. Procesje i msze św. na naszych cmentarzach: Św. Krzyża godz. 13.00 procesja za zmarłych, o godz. 13.30 Msza Św. Cmentarze: Św. Piotra i Pawła oraz Św. Wawrzyńca – o godz. 14.30 procesja za zmarłych a o godz.15.00 Msza Św. Nabożeństwo za zmarłych na cmentarzu przy ul. Dalkowskiej – dawny cmentarz Dziekanki o godz. 10.00. W tym dniu nie obowiązuje nas post piątkowy. Ponadto o. Proboszcz i o. Piotr w tym dniu i miesiącu, odwołują wizyty pierwszo – piątkowe u chorych w ich domach.

7). W sobotę 2 listopada przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Szczególnie w tym dniu zachęcamy do odwiedzin zmarłych na cmentarzu oraz do modlitwy w ich intencji. Ponadto na cmentarzu Św. Krzyża w dzień zaduszny zostanie odprawiona Msza Św. o godz. 12.00; a po niej odbędzie się procesja z modlitwą za wszystkich wiernych zmarłych. W I sobotę miesiąca o godz. 8.30 zapraszamy na wspólny różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP – poprowadzi go wspólnota Żywego Różańca.

8). W miniony piątek, został zainstalowany ekran TV-70 cali wraz z oprogramowaniem „Serafin” do wyświetlania tekstów i filmów w naszym kościele. Całkowity koszt wyniósł: oprogramowanie „Serafin”, 2 tablety, router i inne urządzenia – koszt: 7.500 zł; ekran TV, wieszak, robocizna z instalacją koszt: 9.500 zł; razem: 17.000 zl. Dziękujemy dotychczasowym ofiarodawcom za wsparcie finansowe i prosimy o dalsze wsparcie tej inwestycji.