XXVII Niedziela Zwykła – 7 października 2018 r.

1) Przeżywamy dzisiaj Dzień Papieski. Po mszach św. zbieramy ofiary do puszki na „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. O godz. 14.30 odbędzie się spotkanie wspólnoty Żywego Różańca.

2) Trwa miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. W naszym kościele odbywają się one w dni powszednie o godz. 17.30; a w niedziele o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich: dzieci młodzież i dorosłych oraz do jego odmawiania w naszych domach.

3) Od poniedziałku 15 października o godz. 19.00 rozpoczniemy w naszej parafii Seminarium Odnowy w Duchu Świętym. Wszystkich chętnych pragnących pogłębić swoją wiarę, zapraszamy do udziału w rekolekcjach.

4) W nadchodzącym tygodniu w Liturgii wspominamy:
• W poniedziałek – wspomnienie Św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła;
• We wtorek – wspomnienie Św. Jadwigi Śląskiej;
• W środę – wspomnienie Św. Ignacego Antiocheńskiego; biskupa i męczennika;
• W czwartek – święto Św. Łukasza, Ewangelisty;
• W sobotę – wspomnienie Św. Jana Kantego, prezbitera;

5) Z okazji przypadającego w tygodniu święta Św. Łukasza – patrona Służby Zdrowia serdecznie zapraszamy do naszego kościoła w sobotę: 20 października na różaniec i Mszę Św. w intencji Służby Zdrowia. Wówczas powitamy i uczcimy relikwie Bł. Pielęgniarki: Hanny Chrzanowskiej. Po Eucharystii odbędzie się spotkanie w auli klasztornej i wykład Ks. Andrzeja Bohdanowicza oraz agapa. Serdecznie zapraszamy.

6) W przyszłą sobotę 20 października w naszym kościele w godz. od 10.00 do 16.00 odbędą się przesłuchania chórów. Nie będzie w tym czasie adoracji Najśw. Sakramentu.

7) Serdecznie zapraszamy do naszego kościoła na październikowe Koncerty Franciszkańskie pod hasłem: „Panie, uczyń z nas narzędzia Twojego Pokoju”. Dziś, kolejny Koncert po Mszy Św. o godz. 18.00; a w nim muzyka organowa oraz występ skrzypaczki. Następny koncert w dniu: 21.10. po Mszy wieczornej. Szczegóły na plakacie na tablicy ogłoszeń.

8) Parafia Archikatedralna w Gnieźnie zaprasza do Katedry na spektakl słowno – muzyczny „Dar i Tajemnica” w 40 rocznicę wyboru Karola Wojtyły na Papieża z udziałem znanego aktora pana Jerzego Zelnika – we wtorek 16 października o godz. 19.00. Ponadto Katolicka Szkoła Podstawowa Rodzice – Dzieciom, obchodzi 10 – lecie istnienia i zaprasza absolwentów, rodziców i sympatyków na Mszę św. w dniu: 19 października br. godz. 10.00. do parafii Bł. Michała Kozala. Będzie jej przewodniczył Ks. Abp Wojciech Polak – Prymas Polski.

9) Przyszła niedziela będzie niedzielą misyjną i rozpocznie tydzień misyjny w kościele. Ofiary na tacę będą przeznaczone na nasze franciszkańskie misje.