XXVI Niedziela Zwykła – 29 września 2019r.

1). Dzisiaj, w naszej wspólnocie parafialnej przeżywamy animację misyjną, którą prowadzi o. Piotr Paradowski – franciszkanin z Zielonej Góry. Dotyczy ona historii męczeństwa naszych 2 męczenników z Peru – błogosławionych: Zbigniewa i Michała. Otrzymaliśmy też ich relikwie I stopnia, które zostaną uroczyście wprowadzone na sumie parafialnej. Dzisiaj również ma swoje spotkanie „Grupa Wózkowa”.

2). W ostatnim czasie otrzymaliśmy zgodę pani Konserwator na wykonanie sześciu nowych gablot w których zostaną umieszczone dotychczasowe złożone przez wiernych wota dla Matki Bożej Pocieszenia – Pani Gniezna. Zachęcamy też do składania nowych wotów jako naszej wdzięczności za Jej matczyną opiekę i wstawiennictwo oraz za odebrane łaski. Ponadto umieścimy w nich ordery i medale od mieszkańców miasta i z okolic, które zostaną złożone w ramach 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości jako dar dla Matki Bożej. Uroczystości te odbędą się 10 listopada br. Mamy też zgodę na wykonanie i instalację ekranu LCD w kościele. Zbiórka na wykonanie i realizację tych celów odbędzie się w przyszłą niedzielę: 6 października br.

3). W poniedziałek 30 września br o godz. 17.00 odbędzie się pierwsze spotkanie katechetyczne dzieci przygotowujących się do I Komunii Św. w auli klasztornej.

4). Od wtorku rozpoczynamy miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. Zapraszamy na nie w tygodniu: o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 15.30.

5). W najbliższą czwartek: 3 października br. po Mszy wieczornej odbędzie się specjalne Nabożeństwo – „Transitus” – upamiętniające przejście naszego O. Franciszka z Asyżu ze śmierci do życia wiecznego. Przynosimy na nie świece. Natomiast w piątek przypada Uroczystość Św. naszego ojca Franciszka – założyciela Trzech Zakonów. Zapraszamy na msze św. ; w tym dniu, można też zyskać u nas odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

6). W nadchodzącym tygodniu przypadają dni odnowy eucharystycznej: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek modlić się będziemy w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W I piątek od godz. 10.00 odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną w ich domach. Spowiadamy na kwadrans przed każdą Mszą Św. oraz dodatkowo od godz. 16.00 do 18.00. Dodatkowa Msza Św. z myślą o dzieciach i młodzieży o godz. 16.30. W I sobotę miesiąca o godz. 8.30 zapraszamy na różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu NMP – poprowadzi go wspólnota Żywego Różańca.

7). Działająca przy parafii wspólnota FZŚ serdecznie zaprasza wszystkich chętnych na rekolekcje, które odbędą się w naszym kościele i w Sali: Oratorium Św. Franciszka w dniach: 3 i 4 października – od czwartku do piątku – spotkania odbędą się o godz. 16.00 natomiast w sobotę: 6 października od godz. 9.00. Poprowadzi je o. Piotr Łotysz z naszej wspólnoty klasztornej. Serdecznie zapraszamy!

8). Kronika żałobna:
W minionym tygodniu odeszły do wieczności:
• Śp. Barbara Cieślicka
• Śp. Monika Borkowska Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie……