XXV Niedziela Zwykła – 22 września 2019r.

1). Dzisiaj, o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej w kawiarence klasztornej.

2). W ostatnim czasie otrzymaliśmy zgodę pani Konserwator na wykonanie 6 gablot w których zostaną umieszczone dotychczasowe złożone przez wiernych wota dla Matki Bożej Pocieszenia – Pani Gniezna. Zachęcamy też do składania nowych wotów jako naszej wdzięczności za odebrane łaski. Umieścimy w nich ponadto ordery i medale od mieszkańców miasta i okolic, które zostaną złożone w ramach 100 – lecia Odzyskania przez Polskę Niepodległości jako dar dla Matki Bożej. Uroczystości odbędą się 10 listopada br. Mamy też zgodę na wykonanie i instalację ekranu LCD w kościele. Zbiórka na wykonanie i realizację tych rzeczy odbędzie się w niedzielę 6 października br.

3). W naszej parafii pragniemy na nowo powołać do istnienia Scholę Dziecięcą. Zapraszamy dziewczynki ładnie śpiewające oraz chłopców, a wśród nich naszych ministrantów. Spotkania w soboty o godz. 9.45. w Oratorium Św. Franciszka w klasztorze. Serdecznie zapraszamy! Gorąco zachęcamy do zaangażowania się w grupy działające przy parafii: do ministrantów, Ruchu Światło Życie – Oazy (młodzież) i do innych grup działających przy naszej parafii.

4). W przyszłą niedzielę odbędzie się w parafii animacja misyjna, którą przeprowadzi nasz współbrat – Franciszkanin z Zielonej Góry. Tematem będzie ukazanie historii i męczeństwa naszych błogosławionych męczenników z Peru: Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka. Ponadto otrzymamy ich relikwie i dokonamy ich wprowadzenia. Po Mszach św. będzie można wesprzeć dzieło promocji i zaopatrzyć się w różne dewocjonalia i książki na ich temat.

5). W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 będziemy modlić się w intencji solenizanta o. Rafała Zarzyckiego – magistra postulatu. Zapraszamy.

6). Kronika żałobna
W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
• Śp. Zdzisław Okrasiński Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie……