XXIX Niedziela Zwykła – 20 października 2019r.

1). Przeżywamy dzisiaj niedzielę misyjną pod hasłem: „Ochrzczeni i posłani”. Rozpoczyna ona tydzień misyjny w Kościele. Ofiary na tacę w połowie przeznaczone są na nasze franciszkańskie misje. Po sumie zapraszamy na spotkanie z byłym misjonarzem o. Zygmuntem Kraczyńskim, który podzieli się swoimi doświadczeniami z misji w Zambii, gdzie pracował przez 18 lat. Spotkanie w auli w klasztorze. Ponadto dzisiaj, ma miejsce w kościele, liczenie wiernych uczestniczących we Mszach Św. jak i przystępujących do Komunii Św.

2). W dniu dzisiejszym na sumie modlić się będziemy w int. solenizanta Br. Łukasza Staniszewskiego, który decyzją o. Tomasza Ryłko – Wikariusza Prowincjalnego, na prośbę O. Generała Zakonu, został przeniesiony do pracy w Kurii Generalnej w Rzymie.

3). Wspólnota ministrantów wraz z Br. Grzegorzem sprzedaje pod chórem znicze nagrobne z wkładami olejowymi. Ofiara dobrowolna. Zachęcamy do ich zakupu!

4). Trwa miesiąc październik i nabożeństwa różańcowe. W tygodniu odprawiamy je o godz. 17.30; a w niedziele o godz. 15.30. Zapraszamy na nie dorosłych, młodzież i dzieci oraz zachęcamy do jego odmawiania w naszych domach.

5). W poniedziałek – 21 października o godz. 17.00 odbędzie się kolejne spotkanie katechetyczne dla dzieci I Komunijnych. Natomiast we wtorek przypada wspomnienie Św. Jana Pawła II.

6). Przyszła niedziela będzie uroczystością Rocznicy Poświęcenia Naszego Kościoła. W tę niedzielę postaramy się przedstawić szczegółowe koszty zaplanowanych inwestycji: instalacji ekranu i gablot w kościele.

7). W dniach 24 – 27 października br. odbędzie się w Gnieźnie – V Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji pod hasłem: „Radość Miłości”.

8). Kronika żałobna – w minionym tygodniu odeszli do wieczności:
• Śp. Jerzy Kasprzyk
• Śp. Maria Cieślewicz

wieczny odpoczynek racz im dać Panie…