XXIV Niedziela Zwykła – 15 września 2019r.

1). Uwaga – Rodzice i Dzieci klas III. O. Proboszcz odpowiedzialny za przygotowanie do I Komunii Św. prosi o zgłaszanie dzieci pragnących przystąpić do niej w naszej parafii w dniu: 31 maja 2020 roku. W zakrystii lub kancelarii można pobrać kartę zgłoszeniową, którą należy następnie czytelnie wypełnić z obu stron. Pierwsze spotkanie organizacyjne dzieci z rodzicami (z wypełnionymi kartami zgłoszeniowymi) odbędzie się w niedzielę: 22 września br. po Mszy Św. o godz. 11.30 w kościele.

2). Uwaga kandydaci przygotowujący się do Sakramentu Bierzmowania. O. Piotr zaprasza młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (II rok przygotowania) na spotkanie organizacyjne wraz z rodzicami, które odbędzie się we wtorek: 17 września br. o godz. 19.00 w auli parafialnej.

3). W przyszłym roku, w październiku 2020; rozpocznie się w naszej Archidiecezji Gnieźnieńskiej Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W dniach: 6 i 7 października br. odbędzie się nasza Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę, zapraszająca Matkę Bożą do nawiedzenia naszej archidiecezji. Nasze oba dekanaty, organizują wyjazd autokarem na to wydarzenie. Chętnych prosimy o zgłoszenia się do Ks. Proboszcza parafii Św. Michała Archanioła w Gnieźnie w jak najszybszym terminie. Koszt z noclegiem 100 zł; natomiast wyżywienie we własnym zakresie. Program na tablicy ogłoszeń.

4). W przyszłą sobotę: 21 września o godz. 10.00 odbędzie się spotkanie Liturgicznej Służby Ołtarza wraz z rodzicami z o. Proboszczem w auli klasztornej. Natomiast w niedzielę: 22 września br. o godz. 17.00 odbędzie się spotkanie Rady Duszpasterskiej w kawiarence parafialnej.

5). W naszej parafii pragniemy na nowo powołać do istnienia Scholę Dziecięcą. Zapraszamy dziewczynki ładnie śpiewające oraz chłopców, a wśród nich naszych ministrantów. Pierwsze spotkanie odbędzie się w sobotę: 21 września o godz. 10.00 w Oratorium Św. Franciszka w klasztorze. Poprowadzenia scholii podjął się pan organista – Marek Manicki. Serdecznie dziękujemy i zapraszamy!

6). W minionym tygodniu nastąpiła zmiana w funkcji Doradczyni Życia Małżeńskiego przy naszej parafii. Bardzo serdecznie dziękujemy pani Jolancie Wolnej za jej dziesięcioletnią posługę jako doradczyni – Bóg zapłać! Nową doradczynią została pani Jolanta Tronowicz. Dziękujemy za podjęcie się tego trudnego zadania i życzymy Bożego błogosławieństwa w przygotowaniu i w prowadzeniu spotkań przedmałżeńskich.

7). W parafii Św. Michała Archanioła w dniach: 23 do 25 września br. będzie miało miejsce Nawiedzenie figury Św. Michała Archanioła z cudownej Groty Objawień na górze Gargano. Program nawiedzenia na tablicy ogłoszeń.