XXIII Niedziela Zwykła – 8 września 2019r.

1). W dniu dzisiejszym o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie Wspólnoty Żywego Różańca.

2). Uwaga – Rodzice i Dzieci klas III. O. Proboszcz odpowiedzialny za przygotowanie do I Komunii Św. prosi o zgłaszanie dzieci pragnących przystąpić do niej w naszej parafii w dniu: 31 maja 2020 roku. W zakrystii lub kancelarii można pobrać kartę zgłoszeniową, którą następnie należy czytelnie wypełnić. Pierwsze spotkanie organizacyjne dzieci z rodzicami (z wypełnionymi kartami zgłoszeniowymi) odbędzie się w niedzielę: 22 września br. po Mszy Św. o godz. 11.30 w kościele.

3). Uwaga kandydaci przygotowujący się do Sakramentu Bierzmowania. O. Piotr zaprasza młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania (II rok przygotowania) na spotkanie organizacyjne wraz z rodzicami, które odbędzie się we wtorek: 17 września br. o godz. 19.00 w auli parafialnej.

4). W przyszłym roku, w październiku 2020; rozpocznie się w naszej Archidiecezji Gnieźnieńskiej Peregrynacja Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. W dniach: 6 i 7 października br. odbędzie się nasza Archidiecezjalna Pielgrzymka na Jasną Górę, zapraszająca Matkę Bożą do nawiedzenia naszej archidiecezji. Nasze oba dekanaty, organizują wyjazd autokarem na to wydarzenie. Chętnych prosimy o zgłoszenia się do parafii Bł. Bogumiła w Gnieźnie, w terminie do końca września.

5). Proboszcz parafii Św. Michała Archanioła zaprasza na Odpust św. Krzyża na cmentarzu, w sobotę: 14 września 2019 roku o godz. 12.00. Przewodniczyć jej będzie ks. mgr Karol Świderski, Dyrektor Archidiecezjalnego Domu Księży Seniorów w Gnieźnie.

6). Trwa nabór do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Rekrutacja zakończy się 14 września. Kandydaci mogą uzyskać niezbędne informacje na stronach internetowych.

7). W dniu: 14 września 2019 r. o godz. 9.00, w gmachu Konwiktu przy PWSD w Gnieźnie, rozpoczyna się kolejny rok działalności Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Kandydaci na I rok nauki proszeni są o skontaktowanie się z dyrektorem Studium, ks. dr. Dariuszem Sobczakiem. Więcej informacji można uzyskać na stronie Archidiecezji Gnieźnieńskiej w zakładce Instytucje.

8). Chór Prymasowski ogłasza nabór nowych śpiewaków. Kandydaci do chóru proszeni są o przybycie na przesłuchanie 13 września o godz. 18.00 do Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej przy ul. Seminaryjnej 2a.

9). W minionym tygodniu odszedł do wieczności:
• Śp. Stanisław Smusz

Dobry Jezu a nasz Panie …