XXII Niedziela Zwykła – 1 września 2019r.

1). W dniu dzisiejszym o godz. 14.30 odbędzie się spotkanie formacyjne Wspólnoty FZŚ.

2). 1 września obchodzimy 80. rocznicę wybuchu II wojny światowej. O godz. 14.00, w łączności z uroczystościami w Warszawie, zabrzmią dzwony w naszych kościołach stanowiąc formę wspomnienia o ofiarach wojny oraz oddania hołdu żołnierzom broniącym naszej Ojczyzny. O godz. 15.00 w parku im. T. Kościuszki, przy Pomniku ku czci poległych w latach II wojny światowej, odbędą się uroczystości gnieźnieńskie. Szczegóły na plakacie.

3). Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego zapraszamy w poniedziałek 2 września na Mszę Św. o godz. 9.00, podczas której będziemy modlić się o Boże błogosławieństwo i dary Ducha Świętego dla nauczycieli i uczniów.

4). 3 września (we wtorek) zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00, a po niej na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.

5). W tym tygodniu przypadają dni odnowy eucharystycznej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek zachęcamy do modlitwy w intencji powołań w czasie całodziennej adoracji Najśw. Sakramentu. W I piątek miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 10.00. W tym dniu będzie też dodatkowa Mszy św. o 16.30. Spowiadamy na kwadrans przed każdą mszą i od 16.00 do 18.00. W I sobotę miesiąca zapraszamy na parafialny różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi na godz. 8.30 – poprowadzi go wspólnota Żywego Różańca.

6). W przyszłą niedzielę 8 września br. o godz. 15.00 odbędzie się spotkanie Żywego Różańca.

7). Trwa nabór do Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie. Rekrutacja zakończy się 14 września. Kandydaci mogą uzyskać niezbędne informacje na stronach internetowych.

8). 14 września 2019 r. o godz. 9.00, w gmachu Konwiktu przy PWSD w Gnieźnie, rozpoczyna kolejny rok swojej działalności Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Kandydaci na I rok nauki proszeni są o skontaktowanie się z dyrektorem Studium, ks. dr. Dariuszem Sobczakiem. Więcej informacji można uzyskać na stronie Archidiecezji Gnieźnieńskiej w zakładce Instytucje.

9). Chór Prymasowski ogłasza nabór nowych śpiewaków. Kandydaci do chóru proszeni są o przybycie na przesłuchanie 13 września o godz. 18.00 do Studium Muzyki Kościelnej Archidiecezji Gnieźnieńskiej przy ul. Seminaryjnej 2a.

10). W ubiegłym tygodniu odeszły do wieczności:
• Śp. Daniela Skupin
• Śp. Cecylia Stachowiak.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…