XVI Niedziela Zwykła – 21 lipca 2019r.

1). Przypominamy wszystkim wiernym, że w czasie wakacji, w miesiącach: lipcu i sierpniu nie ma Mszy Św. w niedziele o godz. 7.00 rano. Ponadto, w tym czasie w tygodniu, dyżur spowiedzi w dni powszednie jest krótszy, spowiadamy: od godz. 17.00 do 18.00.

2). W czwartek 25 lipca przypada święto św. Jakuba Apostoła oraz tradycyjne wspomnienie św. Krzysztofa i związane z nim błogosławieństwo pojazdów, które odbędzie się na prośbę kierowców po mszach św. Ofiary zebrane przy tej okazji przeznaczone są na rzecz akcji WIVA – na zakupy środków transportu dla misjonarzy. Ponadto jest to dzień imienin Ks. B-pa Krzysztofa Wętkowskiego. Pamiętajmy w modlitwach o dostojnym solenizancie.

3). W Bazylice Prymasowskiej w Gnieźnie, w czasie wakacyjnym w niedziele godz. 14.15 odbędą się Letnie Prezentacje Organowe. Szczegóły na plakacie.

4). W czasie wakacyjnym pamiętajmy w naszych modlitwach: o dzieciach, młodzieży i o osobach przebywających na urlopach. Nie zapominajmy o naszej godności chrześcijańskiej, o modlitwie i o udziale w niedzielnych nabożeństwach.

5). W miesiącu sierpniu Centrum Edukacyjno – Formacyjne w Gnieźnie organizuje rekolekcje dla wiernych z naszej archidiecezji. Rekolekcje weekendowe: „Panie naucz nas modlić się w terminie: 9 – 11 sierpnia br. Rekolekcje Spotkania małżeńskie (podstawowe) dla małżeństw w terminie: 15 – 17 sierpnia br. Rekolekcje: „Oczyść serce, aby odnaleźć Boga” w terminie: 19 – 21 sierpnia br. Dalsze szczegóły na plakacie.