XIX Niedziela Zwykła – 11 sierpnia 2019r.

1). W sierpniu spowiadamy w dni powszednie od 17.00 do 18.00.

2). W nadchodzącym tygodniu w Liturgii wspominamy:
• W środę – uroczystość św. Maksymiliana; prezbitera i męczennika, patrona naszej prowincji zakonnej;
• W czwartek – uroczystość Wniebowzięcia NMP;
• W sobotę – wspomnienie św. Jacka, prezbitera.

3). Uroczystość Wniebowzięcia NMP jest świętem patronalnym naszej parafii jak również parafii Archikatedralnej. Z tej racji możemy zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Porządek Mszy Św. niedzielny (nie ma mszy o godz. 7.00). Po Komunii Św. odbędzie się obrzęd poświęcenia kwiatów, ziół i owoców.

4). Po mszy św. nasi ministranci będą zbierać ofiary do puszek na ich wspólny wyjazd wakacyjny. Za wszelkie złożone ofiary z serca dziękujemy: Bóg zapłać.

5). Tych, którzy pragną w tym roku wstąpić do naszego Zakonu lub na chwilę wejść w rytm naszego życia zakonnego zapraszamy na rekolekcje dla kandydatów do Zakonu, które odbędą w naszym klasztorze w Gnieźnie w dniach od 23 do 25 sierpnia. Szczegółowe informacje w zakrystii lub na stronie www.powolanie.com.pl

6). W imieniu Grupy Rekonstrukcyjno-Historycznej Garnizon Gniezno oraz Prezydenta Miasta Gniezna zapraszamy do udziału w przypadającym 15 sierpnia Święcie Wojska Polskiego. Uroczystości rozpocznie Msza św. w kościele Garnizonowym o godzinie 12.15. Po jej zakończeniu, na cmentarz przy ul. Witkowskiej, odbędzie się Apel Poległych. Od godziny 15.00 na ternie zielonego zaplecza przy Muzeum Zabytków Kultury Technicznej odbędzie się Piknik Militarny.

7). W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności:
• Śp. Domicela Pankowska,
• Śp. Jerzy Kamzela, nasz były parafianin, który przez dziesiątki lat posługiwał w tutejszej parafii.

Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie…