XIV Niedziela Zwykła – 7 lipca 2019r.

1). W dniu dzisiejszym o godz. 14.30 odbędzie się spotkanie formacyjne Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w salce klasztornej.

2). Przypominamy wszystkim wiernym, że w czasie wakacji, w miesiącach: lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Św. w niedziele o godz. 7.00 rano. Ponadto, w tym czasie w tygodniu, dyżur spowiedzi w dni powszednie będzie krótszy od godz. 17.00 do 18.00.

3). Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszyć można z grupą 28 lipca z Elbląga (15 dni pieszego pielgrzymowania) lub 4 sierpnia z Elbląga lub z Gdańska dojeżdżając autokarem do pielgrzymki (7 dni pieszego pielgrzymowania). Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. Można również do nas dołączyć na kilka dni pielgrzymki. Szczegółowe informacje w zakrystii lub na stronie grupy pielgrzymkowej www.franciszek.elblag.pl

4). W Bazylice Prymasowskiej w Gnieźnie, w czasie wakacyjnym w niedziele godz. 14.15 odbędą się Letnie Prezentacje Organowe. Szczegóły na plakacie.

5). Wincentyńska Młodzież Maryjna przeprowadzi w przyszłą niedzielę po Mszach św. zbiórkę na Dom Miłosierdzia na Ukrainie – (przebywają w nim osoby starsze i schorowane) a prowadzony jest przez siostry Szarytki.