XIII Niedziela Zwykła – 30 czerwca 2019r.

1). Zapraszamy dzisiaj, na ostatnie już nabożeństwo czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa na godz. 15.30.

2). Przypominamy wszystkim wiernym, że w czasie wakacji w miesiącu lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Św. w niedziele o godz. 7.00 rano. Ponadto, w tym czasie w tygodniu, dyżur spowiedzi w dni powszednie będzie krótszy od godz. 17.00 do 18.00.

3). We wtorek 2 lipca br. zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00; a po niej na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.

4). W tym tygodniu przypadają dni odnowy eucharystycznej: I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W I czwartek zachęcamy do modlitwy w intencji powołań w czasie całodziennej adoracji. W I piątek nie będzie odwiedzin chorych z posługą sakramentalną. Nie będzie też dodatkowej Mszy św. o 16.30. Spowiadamy na kwadrans przed każdą mszą i od 17.00 do 18.00. W I sobotę miesiąca zapraszamy na parafialny różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu Maryi na godz. 8.30 – poprowadzi go wspólnota Żywego Różańca.

5). Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszyć można z grupą 28 lipca z Elbląga (15 dni pieszego pielgrzymowania) lub 4 sierpnia z Elbląga lub z Gdańska dojeżdżając autokarem do pielgrzymki (7 dni pieszego pielgrzymowania). Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. Można również do nas dołączyć na kilka dni pielgrzymki. Szczegółowe informacje w zakrystii lub na stronie grupy pielgrzymkowej www.franciszek.elblag.pl
Dziś przy wyjściu z kościoła bracia postulanci stoją z ulotkami zapraszającymi do uczestnictwa w tej pieszej pielgrzymce. Ponadto istnieje możliwość złożenia własnych intencji – próśb, podziękowań. W tych wszystkich intencjach, które wypiszemy i zostaną nam przekazane pielgrzymi będą modlić się codziennie, ofiarują swój trud pieszego pielgrzymowania i codziennie od 28 lipca do 11 sierpnia  będą odprawiane w tych intencjach Msze Święte.

6). Na tablicy ogłoszeń znajduje się zaproszenie do udziału w pielgrzymce autokarowej szlakiem: Jasna Góra – Leśniów – Kalisz w dniach 6 – 7 lipca br. Szczegóły na plakacie.

7). W przyszłą niedzielę: 7 lipca br. o godz. 14.30 odbędzie się spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich w salce klasztornej.

8). Odczytać Komunikat Ks. Prymasa.