XII Niedziela Zwykła – 23 czerwca 2019r.

1). Odczytać oświadczenie Przewodniczącego KEP.

2). Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w naszym kościele w niedziele o godz. 15.30. a tygodniu o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy: dorosłych, młodzież i dzieci!

3). W najbliższym tygodniu przypadają następujące uroczystości: w poniedziałek: Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. W piątek – Uroczystość Najśw. Serca Pana Jezusa – dzień modlitw o uświęcenie kapłanów i ostatni dzień Oktawy Bożego Ciała. Po nabożeństwie czerwcowym odbędzie się procesja eucharystyczna wokół kościoła i klasztoru (jak w Wielkanoc). Prosimy o przygotowanie i udział w niej chorągwi i sztandarów parafii – odpowiedzialni animatorzy grup duszpasterskich. W tym dniu nie obowiązuje nas post piątkowy. W sobotę przypada – Uroczystość Św. Apostołów : Piotra i Pawła.

4). W tym dniu w sobotę, obchodzi swoje imieniny o. Piotr – wikariusz naszej Parafii. Zapraszamy na Mszę Św. w jego intencji o godz. 9.00.

5). Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszyć można z grupą 28 lipca z Elbląga (15 dni pieszego pielgrzymowania) lub 4 sierpnia z Elbląga lub z Gdańska dojeżdżając autokarem do pielgrzymki (7 dni pieszego pielgrzymowania). Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. Można również do nas dołączyć na kilka dni pielgrzymki. Szczegółowe informacje w zakrystii lub na stronie grupy pielgrzymkowej www.franciszek.elblag.pl

6). Dzisiaj, po Mszy Św. o godz. 16.00 odbędzie się spotkanie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej w kawiarence klasztornej.

7). Kronika żałobna:
W minionym tygodniu z nasze wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności:
• Śp. Joanna Macioszek – Dobry Jezu a nasz Panie ……………………………