VIII Niedziela Zwykła – 3 marca 2019r.

1. W najbliższy wtorek: 5 marca, zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00 z modlitwą o uzdrowienie.

2. W tym tygodniu przypada Środa Popielcowa, która rozpoczyna w Kościele czas Wielkiego Postu. Porządek Mszy św. będzie następujący: 6.15; 9.00; 16.30 i 18.00. W czasie wszystkich mszy, po homilii zamiast aktu pokuty, odbędzie się obrzęd poświęcenie i posypania głów popiołem. Kobiety prosimy o zdjęcie nakrycia głowy. W tym dniu obowiązuje nas post ścisły, a więc tylko 3 posiłki w tym jeden do syta, oraz nie spożywanie przez cały dzień posiłków mięsnych. Pamiętajmy!

3. Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Pokutne w czasie Wielkiego Postu: na Drogi Krzyżowe i Gorzkie Żale. Najbliższy piątek – z ustanowienia Konferencji Episkopatu Polski i Księdza Prymasa, będzie Dniem Modlitwy Wynagradzającej i Postu za grzechy wykorzystywania seksualnego małoletnich. Droga Krzyżowa dla wszystkich po Mszach św. o godz. 9.00 i o 18.00; Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele W.P. o godz. 15.00. W tym czasie za udział w tych nabożeństwach można zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami. Zapraszamy! Rekolekcje Wielkopostne w parafii dla dorosłych i dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1; odbędą się w terminie: 24 do 27 marca br.

4. W dniach 8 do 10 marca br. odbędzie się Kurs Formacyjny dla kandydatów na nadzwyczajnych szafarzy Eucharystii. Zostali delegowani na ten kurs nasi parafianie – panowie: Mieczysław Meler i Jacek Tronowicz. Po jego ukończeniu i egzaminie, będą mogli nam pomagać i udzielać Komunii Św. w naszym kościele.

5. Uwaga osoby dorosłe, które chciałby przystąpić do Sakramentu Bierzmowania. Pierwsze spotkanie (organizacyjne i zapisy), odbędą się w I Niedzielę Wielkiego Postu czyli 10 marca br. o godz. 19.00 w salce duszpasterskiej przy ul. Kolegiaty 1 w Gnieźnie. Czas trwania przygotowania okres W.P.

6. Trwa nabór do Katolickiej Szkoły Podstawowej „ Rodzice – Dzieciom” przy ul. Orzeszkowej 20 w Gnieźnie. Chętnych rodziców zapraszamy do zapisywania swoich dzieci od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00 w budynku szkoły.