V Niedziela Wielkanocna – 19 maja 2019r.

1). Nabożeństwa Majowe ku czci NMP. w naszym kościele w tygodniu o godz. 17.30; a w niedziele o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy: dorosłych, młodzież i dzieci!

2). Uwaga Dzieci i Rodzice przeżywający I Rocznicę Komunii Św. Msza Św. rocznicowa zostanie odprawiona w najbliższą niedzielę: 26 maja br. o godz. 11.30. Spowiedź dla dzieci i członków rodziny w sobotę: 25 maja w godz. 16.00 do 18.00.

3). W przyszłą niedzielę po mszach św. odbędzie się zbiórka ofiar do puszek na wakacyjny wyjazd naszych ministrantów i lektorów.

4). W niedzielę 2 czerwca br. Mszy św. o godz. 11.30 będzie przewodniczyć Ks. Abp. Wojciech Polak – Prymasa Polski. W naszym kościele odbędą się centralne obchody 40 Rocznicy I Pielgrzymki Jana Pawła II do Gniezna oraz 22 Rocznicy Koronacji Obrazu MBP – Pani Gniezna. W tym dniu zostanie ogłoszony nowy Dekret podnoszący nasze Sanktuarium do godności Sanktuarium Diecezjalnego: Matki Bożej Pocieszenia – Pani Gniezna i Bł. Jolenty. Tak więc nasz kościół stanie się podwójnym sanktuarium, także Bł. Jolenty – Patronki rodzin. Jej uroczystość będziemy obchodzić na Mszy św. w dniu 15 czerwca br. (sobota) – o godz. 11.00. Zapraszamy do udziału w uroczystościach!

5). Kronika żałobna:
W minionym tygodniu odeszli do wieczności:
• Śp. Waldemar Tempski
• Śp. Bartosz Banach
• Śp. Elżbieta Tomczak

Dobry Jezu a nasz Panie …………………………….