Uroczystość Zmartwychwstania Pańskiego – 21 kwietnia 2019r.

1). Odczytać zaproszenie na Uroczystości Wojciechowe – Ks. Prymasa W. Polaka.

2). Serdecznie dziękujemy wszystkich, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się w przygotowanie Triduum Paschalnego, byli jego uczestnikami i posługiwali w nim, oraz dziękujemy za posprzątanie kościoła w Wielką Sobotę i za przygotowanie świątecznego wystroju kościoła – Bóg zapłać! Zapraszamy dzisiaj na uroczyste Nieszpory o godz. 17.30 kończące obchody Triduum Paschalnego. W czasie świąt nie sprawujemy sakramentu pokuty i pojednania.

3). W poniedziałek Wielkanocny rozpoczynamy Oktawę Zmartwychwstania Pańskiego. Porządek Mszy Św. niedzielny: 7.00; 8.30; 10.00; 11.30; 16.00 i 18.00; Ofiary składane na tacę przeznaczone są na KUL. Zachęcamy wiernych do udziału w Mszach św. w tygodniu w czasie oktawy. W najbliższy piątek nie ma postu.

4). W dzisiejszą uroczystość i w poniedziałek Wielkanocny, bracia postulanci będą rozprowadzać pisemko: „Okno na postulat”, które sami przygotowali. Złożone przez was dobrowolne ofiary, będą dla nich zwrotem za poniesione koszty wydania i na ich utrzymanie.

5). W najbliższą sobotę: 27 kwietnia br. w naszej parafii w Elblągu, odbędą się Święcenia Kapłańskie naszych współbraci. Polecamy ich waszej pamięci w modlitwie.

6). Pragnąc wesprzeć Francuzów w odbudowie paryskiej katedry, prosimy wiernych o włączenie się w pomoc, poprzez zbiórkę sms-ową oraz poprzez dobrowolne wpłaty na na konto Caritas Polska z dopiskiem ODBUDOWA lub wysyłając SMS na nr 72052 o treści: ODBUDOWA, koszt 2,46 z VAT.

Życzenia.

W imieniu całej naszej franciszkańskiej wspólnoty życzymy wszystkim naszym Parafianom, Sympatykom oraz Gościom radosnego spotkania z Chrystusem Zmartwychwstałym! Niech On obdarzy was pokojem, błogosławi i strzeże, byście w miłości i zgodzie przeżywali Zmartwychwstanie Pańskie a obdarzeni Chrystusowymi darami, umocnili się w wierze nadziei i miłości. Błogosławionych Świąt!