Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – 9 czerwca 2019r.

1). W minioną niedzielę odbyła się u nas uroczystość ustanowienia naszego Kościoła podwójnym, Diecezjalnym Sanktuarium: Matki Bożej Pocieszenia – Pani Gniezna i Bł. Jolenty – Patronki Rodzin. W duchu wdzięczności składamy nasze podziękowania Bogu i wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób pomogli nam w przygotowaniu tej uroczystości. Szczególne podziękowania składamy wspólnotom działającym przy parafii, za ufundowanie nowej chorągwi przedstawiającej Matkę Bożą Pocieszenia i Bł. Jolentę – Bóg zapłać! Wykonały ją nasze gnieźnieńskie SS. Karmelitanki.

2). Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w naszym kościele w niedziele o godz. 15.30. a tygodniu o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy: dorosłych, młodzież i dzieci!

3). W tym tygodniu przypada: w poniedziałek święto Najśw. Maryi Panny, Matki Kościoła. W czwartek święto Św. Antoniego z Padwy. W naszym zakonie i Kościele można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Na wszystkich mszach poświęcenie chlebków ku Jego czci. Także w tym dniu przypada święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Przyszła niedziela będzie Uroczystością Najśw. Trójcy, która kończy okres spowiedzi i Komunii wielkanocnej.

4). W sobotę: 15 czerwca br. przypada uroczystość Bł. Jolenty – Patronki Rodzin i naszej Archidiecezji. Z racji ustanowienia w naszym kościele, Jej Sanktuarium, zapraszamy wszystkie rodziny na Mszę św. odpustową w tym dniu, o godz. 11.00. Przewodniczyć jej będzie i homilię wygłosi: o. Rafał – magister postulatu. Już w tym tygodniu – w poniedziałki i w dzień odpustu, msze św. będziemy sprawować przy Jej ołtarzu i relikwiach.

5). Biuro Radia Maryja przy parafii Św. Trójcy w Gnieźnie informuje, że w czwartek 13 czerwca br. odbędzie się spotkanie Rodziny Radia Maryja. W programie: o godz. 18.00 – Różaniec, po nim Msza św. i procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej.

6). Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że od dnia 3 czerwca br. rozpoczyna się nowy nabór do naszego Seminarium, w którym kształcą się przyszli kapłani. Niezbędne informacje można uzyskać na stronach internetowych lub bezpośrednio u własnego duszpasterza. W modlitwie indywidualnej i wspólnotowej pamiętajmy o ludziach młodych, którzy w tym czasie dokonują życiowych wyborów i rozeznają drogę swego powołania.

7). Już dzisiaj informujemy wszystkich wiernych, że w czasie wakacji, w miesiącach: lipcu i sierpniu w niedziele, odwołujemy Mszę Św. o godz. 7.00. rano. Pozostałe msze według niedzielnego porządku. Natomiast w tygodniu, będziemy spowiadać o godzinę krócej, od 17.00 do 18.00.