Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego – 2 czerwca 2019r.

1). W ramach 40 – Rocznicy Pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Polski i do Gniezna i 22 Rocznicy Koronacji obrazu MBP – Pani Gniezna, w naszym Sanktuarium odbędą się centralne uroczystości. Mszy Św. o godz. 11.30 przewodniczyć będzie Ks. Abp Wojciech Polak – Metropolita Gnieźnieński – Prymas Polski. Na mszy zostanie odczytany nowy Dekret i otrzymamy nowy Statut jako Sanktuarium Diecezjalnego. Ponadto ogłosi nasz Kościół Sanktuarium Bł. Jolenty – Patronki Rodzin. Ponadto dzisiaj, w Katedrze Gnieźnieńskiej o godz. 19.00 odbędzie się V Koncert Prymasowski. Szczegóły na plakacie. Zapraszamy. W dniu jutrzejszym dalsze uroczystości związane z tą rocznicą na terenie parafii Żydowo – w miejscowości Gębarzewo. Szczegóły na plakacie.

2). Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w naszym kościele w niedziele o godz. 15.30. a tygodniu o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy: dorosłych, młodzież i dzieci!

3). W najbliższy czwartek: 6 czerwca br. swoje imieniny obchodzi o. Klaudiusz Dębski. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w jego intencji na godz. 9.00.

4). W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. W I czwartek pamiętajmy w modlitwie w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. W I piątek miesiąca odwiedzimy chorych z posługą sakramentalną od godz. 10.00. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 16.30 gdyż w tym czasie będzie ślub. Spowiadamy na kwadrans przed każdą mszą św. i dodatkowo od 16.00 do 18.00.

5). 8 czerwca 2019 r. ulicami Gniezna przejdzie Marsz dla Życia i Rodziny. Na godz. 15.00 na plac przy Teatrze im. Aleksandra Fredry zapraszamy osoby, którym nie jest obojętne życie od chwili poczęcia do naturalnej śmierci oraz rodzina zbudowana na małżeństwie jako trwałym związku mężczyzny i kobiety. Przy wyjściu ministranci rozdają czasopismo związane z tą tematyką.

6). Rektor Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie informuje, że od dnia 3 czerwca br. rozpoczyna się nowy nabór do naszego Seminarium, w którym kształcą się przyszli kapłani. Niezbędne informacje można uzyskać na stronach internetowych lub bezpośrednio u własnego duszpasterza. W modlitwie indywidualnej i wspólnotowej pamiętajmy o ludziach młodych, którzy w tym czasie dokonują życiowych wyborów i rozeznają drogę swego powołania. Ponadto w dniach: 7-9 czerwca Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie organizuje czas skupienia dla mężczyzn, którzy poważnie zastanawiają się nad wyborem drogi kapłańskiej. Uczestnictwo jest bezpłatne, zgłoszenia przyjmuje ks. Paweł Rybak – szczegóły na ich stronie internetowej.