Uroczystość Najświętszej Trójcy – 16 czerwca 2019r.

1). Nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa w naszym kościele w niedziele i w Boże Ciało o godz. 15.30. a tygodniu o godz. 17.30. Serdecznie zapraszamy: dorosłych, młodzież i dzieci!

2). W najbliższy czwartek: 20 czerwca br. przypada Uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Chrystusa – „Boże Ciało”. W tym dniu nie będzie Mszy św. o godz. 11.30 pozostałe według niedzielnego porządku. O godz. 10.15 rozpocznie się Msza św. Archikatedrze Gnieźnieńskiej i po niej wyruszy procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy. Nasz ołtarz będzie drugim, a procesja zakończy się przy kościele Św. Michała Archanioła. Serdecznie zapraszamy do wzięcia w niej udziału.

3). W przyszłą niedzielę: 23 czerwca obchodzi swoje imieniny o. Zenon Garus – proboszcz parafii i gwardian. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. w jego intencji o godz. 10.00 (Suma)

4). Tych, którzy pragną w tym roku wstąpić do naszego Zakonu lub na chwilę wejść w rytm naszego życia zakonnego zapraszamy na rekolekcje dla kandydatów do Zakonu, które odbędą w naszym klasztorze w Gnieźnie w najbliższy weekend od 21 do 23 czerwca, jak również od 23 do 25 sierpnia. Szczegółowe informacje w zakrystii lub na stronie www.powolanie.pl

5). Zapraszamy na Franciszkańską Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Wyruszyć można z grupą 28 lipca z Elbląga (15 dni pieszego pielgrzymowania) lub 4 sierpnia z Elbląga lub z Gdańska dojeżdżając autokarem do pielgrzymki (7 dni pieszego pielgrzymowania). Na Jasną Górę dochodzimy 11 sierpnia. Można również do nas dołączyć na kilka dni pielgrzymki. Szczegółowe informacje w zakrystii lub na stronie grupy pielgrzymkowej www.franciszek.elblag.pl

6). Każde Panie w wieku 50-69 lat, które otrzymały zaproszenie na badanie mammograficzne lub te, które są chętne a nie miały wykonanego badania w ciągu ostatnich 24 miesięcy serdecznie zapraszamy. Mammobus z Zielonej Góry będzie czekał na Panie w miejscowości: Gniezno – 18.06.2019r. na rynku.