Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata – 25 listopada 2018 r.

1) Dzisiaj, Liturgiczna Służba Ołtarza przeżywa swoją uroczystość patronalną. Na Mszy o godz. 11.30 zostaną ustanowieni nowi ministranci i lektorzy. Życzymy im, by zawsze przykładnie i gorliwie służyli Bogu i kapłanom przy ołtarzu. Niech Pan im błogosławi i strzeże.

2) W nadchodzącym tygodniu w Liturgii wspominamy:
• W poniedziałek – wspomnienie Św. Leonarda z Porto Maurizio, prezbitera;
• We wtorek – wspomnienie Św. Franciszka Antoniego Fasaniego, prezbitera;
• W czwartek – święto Wszystkich Świętych Zakonu Serafickiego;
• W piątek – święto św. Andrzeja, Apostoła;

3) W niedzielę: 2 grudnia o godz. 14.00 Mszą Św. w kościele, rozpocznie się Wizytacja pastersko – braterska we wspólnocie FZŚ. Połączona będzie z kapitułą sprawozdawczo – wyborczą. Prośmy dla nich, o dary Ducha Św. i o potrzebne łaski, a także o dar nowych powołań do wspólnoty.

4) Spotkanie członków i sympatyków wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w niedzielę: 9 grudnia br. o godz. 14.30.

5) W przyszłą niedzielę rozpoczniemy nowy rok liturgiczny w kościele czasem Adwentu – to okres radosnego oczekiwania i przygotowania na Narodzenie Pańskie. W tę niedzielę, ofiary złożone na tacę, będą przeznaczone na ogrzewanie kościoła i na prace inwestycyjne w klasztorze. Już wcześniej dokonaliśmy remontu salek, pozostała jeszcze jedna, w której trwa remont. Prosimy wszystkich wiernych o wsparcie finansowe. W przyszłą niedzielę rozpoczniemy ponadto sprzedaż świec Caritas i opłatków, na nasze wigilijne stoły.