IV Niedziela Wielkiego Postu – 31 marca 2019r.

1. Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych w Wielkim Poście na Nabożeństwa Pokutne. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele W.P. o godz. 15.00. Droga Krzyżowa w piątek dla wszystkich po Mszach św. o godz. 9.00 i o 18.00; W tym czasie za udział w tych nabożeństwach można zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami.

2. We wtorek 2 kwietnia br. zapraszamy na Mszę św. o godz. 18.00 z modlitwą o uzdrowienie.

3. Rekolekcje dla Pracowników Służby Zdrowia odbędą się w dniach: 5 do 7 kwietnia br. w Gnieźnie. Program został podany na tablicy ogłoszeń. Ponadto, w tym terminie odbędzie się „Weekend Powołaniowy” w naszym klasztorze w Lęborku. Informacje na stronie: www.powolanie.com.pl

4. W tym tygodniu przypadają dni odnowy eucharystycznej: I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek zapraszamy na godz. 17.30 na nabożeństwo w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych – poprowadzi wspólnota postulatu. W I piątek udamy się do chorych z posługą sakramentalną od godz. 10.00. Dodatkowa Msza św. o godz. 16.30. Spowiadamy na kwadrans przed każdą Mszą św. oraz od 16.00 do 18.00. W I sobotę zapraszamy na godz. 8.30 na wspólny różaniec wynagradzający Niepokalanemu Sercu N.M.P., który poprowadzi wspólnota Żywego Różańca.

5. Wciąż zachęcamy do wsparcia dorocznej akcji na rzecz potrzebujących rodzin i dzieci z Kenii i Ekwadoru „Woreczek ryżu”. Oprócz symbolicznych woreczków ryżu, akcję można wspierać w internecie dokonując wpłat przez platformę www.pomagam.pl/woreczekryzu lub wysyłając charytatywnego SMS-a o treści DAR na nr 72052. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego. Bóg zapłać za wsparcie i rozpowszechnienie tej franciszkańskiej inicjatywy.

6. W przyszłą niedzielę po Mszach św. będziemy zbierać ofiary do puszek na kwiaty do grobu Pańskiego i na wielkanocny wystrój Kościoła.

7. Kronika żałobna:
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności:
Śp. Bagrowska – pogrzeb w środę o godz. 11.30        Dobry Jezu a nasz Panie…