IV Niedziela Wielkanocna – 12 maja 2019r.

1). Dzisiejszą niedzielą Dobrego Pasterza rozpoczynamy Tydzień Modlitw o powołania do kapłaństwa i życia konsekrowanego pod hasłem: „W mocy Bożego Ducha”. W ramach tego tygodnia w piątek gościć będziemy na modlitwie Kleryków Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie w czasie nabożeństwa majowego i na mszy wieczornej. Ponadto zachęcamy do wzięcia udziału w modlitwie: „wyproś i ocal powołanie” przygotowaną na ulotkach przez naszego Asystenta ds. Powołań a rozdawanych po mszach przez braci postulantów.

2). Nabożeństwa Majowe ku czci NMP. W naszym kościele w tygodniu o godz. 17.30; a w niedziele o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy na nie dorosłych, młodzież i dzieci!

3). W naszym Kościele i Sanktuarium wprowadzamy comiesięczną Mszę Św. w intencji Ojczyzny i naszego Miasta. Najbliższa, wyjątkowo zostanie odprawiona w poniedziałek 13 maja o godz. 18.00. Następne będą 14 dnia danego miesiąca. Poniedziałkowej mszy przewodniczyć będzie oraz homilię wygłosi – Ks. dr Michał Sołomieniuk – dyrektor Archiwum Archidiecezjalnego.

4). We wtorek 14 maja br. na Mszy Św. o godz. 18.00 odbędzie się w naszej parafii Sakrament Bierzmowania. Tego sakramentu kandydatom udzieli Ks. Bp. Bogdan Wojtuś.

5). Uwaga Dzieci i Rodzice przeżywający I Rocznicę Komunii Św. Msza Św. rocznicowa zostanie odprawiona w niedzielę: 26 maja br. o godz. 11.30. Spowiedź dla dzieci i członków rodziny w sobotę: 25 maja w godz. 16.00 do 18.00.

6). Spotkanie Członków Rady Duszpasterskiej naszej parafii odbędzie się w najbliższą środę po mszy św. wieczornej.

7). Wystąpienie Pana Marka Kędziorek – promotora kultu Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki.