IV Niedziela Adwentu – 23 grudnia 2018 r.

1) Dzisiaj przeżywamy w naszej Ojczyźnie dzień żałoby, po katastrofie górniczej w Czechach, gdzie zginęli polscy górnicy. Pamiętajmy o nich i ich rodzinach w naszej modlitwie. Można jeszcze nabyć opłatki na nasze wigilijne stoły w zakrystii. W dniu dzisiejszym spowiadamy na kwadrans przed każdą mszą św. Jutro spowiadamy tylko do południa od godz. 6.00 do 11.00. W czasie świąt nie spowiadamy!

2) W poniedziałek w godzinach popołudniowych i wieczornych zasiądziemy wszyscy w gronie najbliższych do wigilijnego stołu. Pamiętajmy by na początku wspólnie pomodlić się odmawiając w intencji swojej rodziny modlitwę np. Anioł Pański a następnie przeczytajmy Ewangelię mówiącą o Narodzeniu Jezusa. Później składając sobie życzenia podzielmy się opłatkiem – symbolem chleba. Nie zapominajmy też o wspólnym śpiewie kolęd. Niech ta wieczerza zjednoczy nas ze sobą i z Chrystusem – z Tym, który wciąż do nas przychodzi i jest z nami. Zapraszamy na uroczyste Msze Św. na godz. 22.00 „Mszę Wigilii Narodzenia Pańskiego” (szczególnie zapraszamy dzieci i osoby starsze) i na „Pasterkę”, Mszę o północy o (godz. 24.00). Serdecznie zapraszamy!

3) We wtorek przypada Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Porządek mszy jak w każdą niedzielę. We środę 26 grudnia br. w czasie Oktawy Narodzenia Pańskiego przypada święto Św. Szczepana, Pierwszego męczennika (tzw. II dzień świąt). Porządek mszy św. niedzielny. Ofiary na tacę w tym dniu będą przeznaczone na KUL i inne Katolickie Wyższe Uczelnie. W czwartek, 27 grudnia br. przypada święto Św. Jana Apostoła i Ewangelisty. W piątek, 28 grudnia br. święto ŚŚ. Młodzianków, męczenników. W przyszłą niedzielę, 30 grudnia br. przypada święto Św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa – święto naszych rodzin.

4) W tym tygodniu nie będzie czynna kancelaria. Wizytę duszpasterską zwaną „Kolędą” rozpoczniemy już w nowym roku. Jej program zostanie podany w przyszłą niedzielę.