III Niedziela Zwykła – 27 stycznia 2019r.

1) W nadchodzącym tygodniu obchodzimy w Liturgii:
• W poniedziałek – wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, prezbitera i doktora Kościoła;
• W środę – wspomnienie Św. Hiacynty Mariscotti, dziewicy;
• W czwartek – wspomnienie Św. Jana Bosko, prezbitera;
• W piątek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Prymasowskiej;
• W sobotę – Święto Ofiarowania Pańskiego – XXIII Światowy Dzień Życia Konsekrowanego z ustanowienia Św. Jana Pawła II; W czasie wszystkich mszy św. dokonamy obrzędu błogosławienia gromnic, prosimy o ich przyniesienie. Ofiary na tacę przeznaczone będą na SS. Karmelitanki w Gnieźnie.

2) W przyszłą niedzielę 3 lutego br. o godz. 13.00 z okazji Dnia Życia Konsekrowanego w Archikatedrze Gnieźnieńskiej, będzie sprawowana Msza Św. pod przewodnictwem Ks. Abp. Wojciecha Polaka – Prymasa Polski . Będzie ona transmitowana przez TV Polonia.

3) W tym tygodniu przypadają dni odnowy Eucharystycznej: I piątek i sobota miesiąca. W I piątek udamy się z posługą sakramentalną do chorych od godz. 10.00. Spowiadamy na kwadrans przed każdą mszą św; oraz od godz. 16.00 do 18.00. Dodatkowa Msza Św. zwłaszcza dla dzieci o godz. 16.30 po niej Adoracja Najśw. Sakramentu do mszy wieczornej. W I sobotę miesiąca zapraszamy na modlitwę różańcową wynagradzającą Niepokalanemu Sercu Maryi o godz. 8.30. Poprowadzi ją wspólnota Żywego Różańca.

4) Od poniedziałku wracamy do stałych godzin spowiedzi w dni powszednie w naszym Sanktuarium w godz. od 16.00 do 18.00.

5) Gnieźnieński ruch „Spotkania Małżeńskie” zaprasza małżonków na rekolekcje dla pogłębienia, odnowienia i odbudowania więzi małżeńskich oraz dla osób żyjących w powtórnym związku. Szczegółowe informacje na plakacie i ulotkach.