III Niedziela Wielkiego Postu – 24 marca 2019r.

1. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy w parafii rekolekcje wielkopostne. Trwać będą do środy włącznie. Prowadzi je o. Robert Zbierański – franciszkanin z Gdańska, którego serdecznie witamy w naszej wspólnocie. Program rekolekcji jest następujący: w niedzielę na wszystkich mszach św. kazania głosi rekolekcjonista, i w tygodniu o godz. 9.00 i 18.00. Natomiast dzieci i młodzież ze Szkoły Podstawowej nr. 1, będą miały swoje spotkania w tygodniu w dwóch grupach: od I do IV o godz. 8.00 i od V do VII i III gimnazjum o godz. 10.30. Serdecznie zapraszamy wszystkich do gorliwego udziału w rekolekcjach.

2. W minioną niedzielę na misje ad Gentes do puszki zebraliśmy kwotę: 1.868,00 Została ona przekazana na ten cel. Dzisiaj o godz. 13.00 zapraszamy odpowiedzialnych za poszczególne grupy duszpasterskie oraz inne osoby na spotkanie dotyczące przebiegu Liturgii Triduum Paschalnego oraz na spotkanie Rady Duszpasterskiej.

3. Serdecznie zapraszamy w Wielkim Poście na Nabożeństwa Pokutne. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele W.P. o godz. 15.00. Droga Krzyżowa w piątki dla wszystkich po Mszach św. o godz. 9.00 i o 18.00; W tym czasie za udział w tych nabożeństwach można zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami.

4. W poniedziałek 25 marca br. przypada Uroczystość Zwiastowania Pańskiego – Dzień Świętości Życia. Po mszach św. o godz. 9.00 i 18.00 będzie można podjąć się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego oraz odbędzie się błogosławieństwo matek oczekujących narodzin dziecka. Po mszy o godz. 18.00 odbędzie się spotkanie z dr med. Michelle Robinson z Jamajki w auli w klasztorze. Spotkanie organizuje Civitas Christiana i Archidiecezjalne Duszpasterstwo Rodzin.

5.. Wciąż zachęcamy do wsparcia dorocznej akcji na rzecz potrzebujących rodzin i dzieci z Kenii i Ekwadoru „Woreczek ryżu”. Oprócz symbolicznych woreczków ryżu, akcję można wspierać w internecie dokonując wpłat przez platformę www.pomagam.pl/woreczekryzu lub wysyłając charytatywnego SMS-a o treści DAR na nr 72052. Szczegóły na plakatach i na stronie internetowej Franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego. Bóg zapłać za wsparcie i rozpowszechnienie tej franciszkańskiej inicjatywy.

6. Kronika żałobna:
W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszła do wieczności:

Śp. Aurelia Frenzel – Dobry Jezu a nasz Panie…………………………