III Niedziela Wielkanocna – 5 maja 2019r.

1). Dzisiejszą niedzielą Biblijną rozpoczynamy XI Tydzień Biblijny w Kościele pod hasłem: „Niech zstąpi Duch Twój i odnowi oblicze ziemi, tej ziemi”. Wszyscy jesteśmy jako chrześcijanie, zachęceni a nawet zobowiązani do czytania Pisma Św. Przez czytanie i słuchanie Słowa Bożego chrześcijanin umacniamy się w wierze, nadziei i miłości. Dzisiaj o godz. 14.00 odbędzie się spotkanie formacyjne FZŚ.

2). Rozpoczęliśmy miesiąc maj i Nabożeństwa Majowe ku czci NMP. W naszym kościele w tygodniu o godz. 17.30; a w niedziele o godz. 15.30. Serdecznie zapraszamy na nie dorosłych, młodzież i dzieci!

3). W poniedziałek 6 maja od godz. 10.00 udamy się z posługą sakramentalną do chorych z naszej parafii.

4). We wtorek 7 maja zapraszamy na Mszę Św. o godz. 18.00 a po niej na nabożeństwo z modlitwą o uzdrowienie.

5). W środę 8 maja br. o godz. 18.00 w naszym Sanktuarium, zostanie odprawiona Msza Św. Prymicyjna naszych franciszkańskich neoprezbiterów. Po mszy udzielą prymicyjnego błogosławieństwa połączonego z odpustem zupełnym.

6). W sobotę 11 maja br. w Katedrze Gnieźnieńskiej w czasie Mszy Św. zostaną ustanowieni nowi ceremoniarze. Wśród nich, z naszej parafii będzie dwóch.

7). W przyszłą niedzielę 12 maja pragniemy uczcić i przypomnieć postać niezłomnego
Kapłana – dziś Bł. Ks. Jerzego Popiełuszkę. W tym dniu będzie można zobaczyć piękną wystawę o Męczenniku. Pan Marek Kędziorek – promotor kultu Bł. Ks. Jerzego poprzez słowo świadectwa przybliży nam jego Osobę i duchowe dziedzictwo. Po każdej Mszy Św. będzie można nabyć komplet płyt z oryginalnym nagraniem kazań Bł. Ks. Jerzego.