I Niedziela Wielkiego Postu – 10 marca 2019r.

1. Serdecznie zapraszamy w Wielkim Poście na Nabożeństwa Pokutne. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele W.P. o godz. 15.00. Droga Krzyżowa dla wszystkich po Mszach św. o godz. 9.00 i o 18.00; W tym czasie za udział w tych nabożeństwach można zyskać Odpust Zupełny pod zwykłymi warunkami. Rekolekcje Wielkopostne w parafii dla dorosłych i dla dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1; odbędą się w terminie: 24 do 27 marca br. poprowadzi je o. Robert Zbierański – franciszkanin z Gdańska.

2. Uwaga osoby dorosłe, które chciałby przystąpić do Sakramentu Bierzmowania. Pierwsze spotkanie (organizacyjne i zapisy), odbędą się dzisiaj, w I Niedzielę Wielkiego Postu o godz. 19.00 w salce duszpasterskiej przy ul. Kolegiaty 1 w Gnieźnie. Czas trwania przygotowania okres W.P.

3. Biuro Radia Maryja przy parafii Św. Trójcy w Gnieźnie, zaprasza na spotkanie Rodziny Radia Maryja, w dniu 13 marca br. o godz. 18.00.

4. W dniu 17 marca br. w parafii Bł. Bogumiła odbędzie się spotkanie formacyjne dla narzeczonych. Szczegóły na plakacie.

5. Klerycy Prymasowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Gnieźnie w czasie Wielkiego Postu będą przygotowywali cykl rozważań wielkopostnych pt. DROGA. Filmiki będą ukazywały rożne postacie, które Jezus spotyka podczas drogi na Golgotę. Pokazanie ich dylematów i wewnętrznych rozterek może pomóc w odkrywaniu wskazówek dla naszego życia. Szczegóły i film promujący dostępne są na seminaryjnym Facebooku oraz na stronie internetowej: www.archidiecezja.pl.
6. Trwa nabór do Katolickiej Szkoły Podstawowej „ Rodzice – Dzieciom” przy ul. Orzeszkowej 20 w Gnieźnie. Chętnych rodziców zapraszamy do zapisywania swoich dzieci od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 14.00 w budynku szkoły.

7. W dniach: 16 – 17 marca br. w naszej wspólnocie klasztornej odbędzie się Wizytacja Prowincjalska klasztoru i parafii pod przewodnictwem o. Jana Maciejowskiego – Ministra Prowincjalnego naszej prowincji. W związku z tym wydarzeniem, zapraszamy wszystkich odpowiedzialnych za poszczególne grupy duszpasterskie lub delegatów oraz panów organistów na spotkanie z Prowincjałem w przyszłą niedzielę o godz. 13.00.

8. Przyszła niedziela będzie misyjną – „Ad Gentes” (do Ludów), pod hasłem „Misjonarze mocą Ducha”. Jest to dzień modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Po mszach św. zbierać będziemy ofiary do puszek, jako naszą pomoc franciszkańskim misjom.

9. Parafia pw. św. Maksymiliana w Gnieźnie organizuje wspólnotowy wyjazd do Częstochowy na Ogólnopolską Pielgrzymkę Rodzin Osób Powołanych i wspierających powołania w dniach od 10 do 11 maja br. W drodze na Jasną Górę pielgrzymi nawiedzą Sanktuaria Matki Bożej w Pieraniu i Brdowie. Koszt (przejazd, nocleg, śniadanie) wynosi 150 zł. Zapisy w biurze parafialnym przy ul. Kwiatowej 7 w Gnieźnie.”