I Niedziela Adwentu – 2 grudnia 2018 r.

1) W dzisiejszą niedzielę Mszą Św. o godz. 14.00 rozpocznie się Wizytacja pastersko – braterska wraz z Kapitułą we wspólnocie FZŚ. Prośmy dla nich o dary Ducha Św. i o potrzebne łaski, a także o dar nowych powołań do wspólnoty. Pod chórem sprzedajemy świece Caritas i poświęcone opłatki na nasze wigilijne stoły. Bóg zapłać za złożone ofiary na tacę, w ramach dzisiejszej zbiórki na ogrzewanie kościoła i na cele inwestycyjne w klasztorze i parafii.

2) W nadchodzącym tygodniu w Liturgii wspominamy:
• W poniedziałek – wspomnienie Św. Franciszka Ksawerego, prezbitera;
• W piątek – wspomnienie Św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła;
• W sobotę – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Głównej Patronki i Królowej Zakonu Serafickiego. W tym dniu w Łodzi Łagiewnikach odbędą się śluby wieczyste, a w parafii, dzień skupienia dla „Grupy wózkowej”.

3) Serdecznie zapraszamy wszystkich wiernych, także dzieci i młodzież na tegoroczne Roraty. W naszym kościele będą odprawiane od poniedziałku do piątku o godz. 6.15. Poprowadzi je o. Rafał – magister postulatu. Dzieci i młodzież po mszy roratniej zapraszamy na śniadanie do naszej salki – kawiarenki w klasztorze.

4) W dniu 24 listopada pożegnaliśmy brata Bartłomieja Pryłę – zakrystiana, który podjął decyzję powrotu do życia świeckiego. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie brata Grzegorza Zabłotnego, który ma u nas odbyć roczny nowicjat oraz podejmie funkcję zakrystiana i inne obowiązki w klasztorze.

5) W tym tygodniu przypadają: I czwartek i piątek miesiąca. W I czwartek zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu i modlitwę różańcową w intencji powołań do służby Bożej w Kościele o godz. 17.30. W I piątek odwiedziny u chorych w domach z posługą sakramentalną od godz. 10.00. Dodatkowa Msza św. z myślą o dzieciach i młodzieży o godz. 16.30. Spowiadamy na kwadrans przed każdą mszą i od godz. 16.00 do 18.00.

6) Spotkanie członków i sympatyków wspólnoty Żywego Różańca odbędzie się w przyszłą niedzielę: 9 grudnia br. o godz. 14.30.

7) W dniach 7 i 8 grudnia br. Caritas przeprowadzi zbiórkę żywności w sklepach Biedronka, Społem, Lidl, i Kaufland dla najbardziej potrzebujących naszego miasta. Już teraz za włączenie się w akcję wyrażamy serdeczne podziękowania.

8) W dniu 8 grudnia br. Prymasowskie Wyższe Seminarium Duchowne w Gnieźnie organizuje dla młodzieży męskiej pow. 15 roku życia powołaniowy dzień skupienia. Rozpoczęcie o godz. 9.30 a zakończenie o godz. 16.00. Zgłoszenia na ich stronie internetowej lub na facebooku – PWSD w Gnieźnie.

9) W przyszłą niedzielę obchodzimy Dzień Pomocy Kościołowi na Wschodzie. Po mszach św. będziemy zbierali ofiary do puszki, jako naszą pomoc dla nich, a także na inną instytucję: tj. Pomoc Kościołowi w Potrzebie.